Faaliyetlerine 1975 Yılında İzmir’ de başlayan Anemon Atçılık, temel olarak binicilik ürün ve malzemeleri temin etmek üzere kurulmuştur. Özellikle 2000-2006 yıllarında binicilik sektöründe yaşanan olumlu gelişmeler, Anemon atçılığın da aynı şekilde müşterilerinin artan taleplerine cevap verebilme anlayışı ile ürün ve malzeme yelpazesini genişletmesine sebep olmuştur. Bu anlayış doğru zaman, doğru mekan ve doğru fiyat felsefesi ile birleştirilerek firmanın şu anki saygın itibarını ve başarısını da beraberinde getirmiştir.

       Günümüzde Anemon atçılık, temsil ettiği dünya çapındaki firmaları ile birlikte Türk binicilik sektöründe çok önemli bir paya sahiptir. Bu sayede her bireyin ihtiyacını karşılayabilen ürün yelpazesi, sektördeki tüm alt dallara (veteriner, nalbant, binici, seyis, ahır yöneticisi, antrenör, çiftlik sahipleri, vs.) kaliteli hizmet verebilecek kapasiteye gelmiştir.

       Anemon atçılık tecrübeli profesyonel kadrosu müşterisine başarı ile ulaşmakta ve bireysel taleplerde ise tam teşekküllü mağazaları ile hizmet vermektedir. Mevcut pazarlama faaliyetlerine ek olarak ülkedeki büyük binicilik yarışmalarında özel satış noktaları kurarak müşteriye ulaşım kanallarını genişletmeyi planlamaktadır.

       İklim kontrollü ve yüksek kapasiteli depolar sayesinde yem, ilaç, vitamin gibi ürünlerin doğru şekilde depolanması sağlanarak müşteri talepleri zamanında ve istenen şekilde karşılanmaktadır. Anemon atçılık yenilikler, girişimci fikirler ve ürünlere açık olarak tecrübeli ve uzman kadrosunun müşteri taleplerini iyi analiz edebilmesi sayesinde bölgede yeni ve değerli hizmetler verebilmek hedefiyle çalışmalarını sürdürmektedir.

       Bu anlayış, söz konusu firmayı hem müşterileri açısından hem de ürünlerinin bölgede başarıyla pazarlanmasını ve marka bilincinin yaygınlaşmasını isteyen dünya çapında üreticileri açısından sektöründe zirveye taşımıştır.